2013 m. gegužės 9 d., ketvirtadienis

Elif Shafak "Keturiasdešimt meilės taisyklių"

Elif Shafak "Keturiasdešimt meilės taisyklių" 

 

 
"Stenkis nesipriešinti tave ištinkančioms permainoms. Leiskis būti gyvenamas tavimi tekančio gyvenimo. Ir nesijaudink, kad tavasis gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis. Iš kur žinai, gal ta jo pusė, kuri dabar atsiverčia, bus geresnė už buvusią?" 


Tiesą sakant paskutiniu metu ne tiek daug knygų ir skaičiau. namie lentynos pilnos. Bet nuėjus su dukryte jai išsirinkti knygučių, mano dėmesį patraukė būtent ši knyga. Ir net nedvejodama ją pasiėmiau. TOKIOS knygos aš jau senai neskaičiau. Tokios, kad aš negalėjau atsitraukti, skaičiau ir skaičiau, skaičiau ir skaičiau. Turbūt vos ne keikviename puslapyje rastum mintį, kurią galėtum persirašyti į užrašų knygutę, kaip TĄ. ir kiekviena jų būtų ta. Dievinu knygas, bet tokios geros jau tikrai nesu senai skaičius. Rekomenduoju kiekvienam, kuriam patinka grožinė literatūrą su dvasiniu prieskoniu. Daug ką asako, kad rašytoja turkė. Tad ir istorija rutuliojasi Turkijoje, su šios šalies taisyklėmis ir istorija.


"Tačiau tai įvyko. Ir įvyko taip greit, kad Ela, tiesą sakant, neturėjo laiko susivokti, kas vyksta, neturėjo laiko griebtis atsargumo priemonių, jei tik nuo meilės išvis galima kaip nors apsisaugoti.
Meilė užklupo Elą staiga ir netikėtai, tarsi į ramų jos gyvenimo tvenkinį nežinia iš kur būtų įmestas akmuo.

Elif Shafak (Elif Šafak; g. 1971 m.) – žymiausia ir populiariausia jaunesniosios kartos turkų rašytoja, šiuo metu gyvenanti tai Stambule, tai Londone. Kontroversiška, aistringa jos proza pakerėjo daugybę viso pasaulio skaitytojų, jos kūriniai išversti į daugiau nei dvidešimt kalbų. Lietuviškai išleistas jos skandalingiausias romanas „Stambulo pavainikė“ (Tyto alba, 2010 m.).
„Keturiasdešimt meilės taisyklių“ – tai aistringas ir patrauklus pasakojimas apie du lygiagrečiai tekančius gyvenimus: Elos Rubinštein, keturiasdešimtmetės amerikietės namų šeimininkės, ir XIII a. sufijų mistiko Rumio. Šiuos likimus skiria aštuoni šimtai metų, o jungia... meilė. Meilė, kurios ieško Ela, ir meilė, kuria alsuoja Rumis.
 Ką daryti, jei tau keturiasdešimt metų, vaikai užaugo, o jausmai vyrui išblėso? Kad išsklaidytų tuštumą, Ela Rubinštein įsidarbina literatūros agentūroje, nustebindama savo šeimą. Pirmoji užduotis – perskaityti romaną „Saldi šventvagystė“, pasakojantį apie sufijų mistiką Rumį ir jo mokinį Šamsą, ir parašyti recenziją. Knyga taip sukrečia Elą, kad ji visai netikėtai parašo laišką jos autoriui. Taip prasideda Elos pasikeitimo ir meilės istorija. Ji mokosi iš Šamso ir Rumio, vadovaujasi keturiasdešimčia meilės taisyklių, teigiančių, kad kiekviename iš mūsų glūdi meilė, ir ji visagalė. Meilės taisyklės nepavaldžios laikui: Rumio istorija panaši į Elos istoriją, o rašytojo misija – išlaisvinti Elą, kaip Šamsas išlaisvino Rumį.
 „Keturiasdešimt meilės taisyklių“ – romanas apie sukrečiančią meilės galią keisti gyvenimus net ir tada, kai atrodo, kad viskam jau per vėlu."

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą